Robotyka

Na kursach edukacyjnych w Mojra wykorzystujemy do nauki robota Maqueen, który jest połączony z komputerem jednopłytkowym Microbit.

Maqueen jest graficznym robotem programistycznym do edukacji STEM, który dziedziczy grywalność i proste działanie z mikrobit. Mini-body, ciekawe funkcje i plug-and-play pozwalają dzieciom szybko nauczyć się programowania graficznego w rozrywce, pielęgnując zainteresowanie dzieci nauką i logicznym myśleniem.

Ponadto jest to perfekcyjna zabawka dla dzieci do nauki robotyki. Dzieci mogą ustawić robota do robienia różnych rzeczy za pomocą programu. Robot posiada czujniki wykrywających dźwięk, światło, obiekty, a nawet interakcje z sygnałem bezprzewodowym.

Programowanie może odbywać się w sposób wizualny (blokowy), jak również tekstowy (Python, JavaScript).

Przykład bloków graficznych do programowania Maqueen
Programowanie Microbit przy użyciu języka JavaScript

Przy użyciu MakeCode możemy w szybki i bezpieczny sposób przełączać się pomiędzy wybranymi sposobami programowania.

Edukacja STEAM (science, technology, engineering, art, maths)

Zarówno nauka programowania, jak i robotyki mogą być łatwe i ciekawe. Wystarczy odrobina kreatywności, trochę wiedzy i właściwe narzędzia.
W końcu nie o to chodzi, aby dziecko potrafiło napisać czysty kod w edytorze tekstowym lub lutować mikroserwa z mikrokontrolerami. Programowanie ma uczyć kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie: kreatywnego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, a także współpracy w grupie. Współczesny świat zmienia się niezwykle dynamicznie. Powszechny dostęp do internetu, nanotechnologie, trendy, nowe normy i wartości kreują naszą rzeczywistość niczym palce dziecka figurki postaci z modeliny. Pokolenie dzisiejszych uczniów będzie zupełnie inne niż generacja ich rodziców i wychowawców. Galopujący świat wymaga od pedagogów dostosowania oferty edukacyjnej do standardów XXI wieku.

Dzięki urządzeniom dostępnym w Mojra, innowacyjna edukacja będzie na wyciągnięcie ręki, również w Piastowie.

Źródło: botland.com.pl